loading..
روغن زیتون

روغن زیتون

تاثیر روغن زیتون در تناسب اندام؟

چکیده

روغن زیتون یکی از بهترین روغن های گیاهی است که به افراد معرفی و توصیه شده است. بعضی افراد فکر می کنند که از این روغن فقط برای، سس ها و سالاد ها استفاده می شود و گمان می کنند، که اگر برای پخت و پز استفاده شود و در برابر حرارت قرار بگیرد مانند بعضی روغن ها مثل سویا و کانولا، ترکیبات مضری را از خود تولید می کند، اما اینگونه نیست. اگر دوست دارید بدانید که آیا می شود از این روغن استفاده کرد یا خیر با من همراه باشید و مطالعه این مقاله را از دست ندهید. اما در ابتدا خواص این روغن را برای تان می گویم و بعد درباره استفاده آن برای پخت و پز برای تان صحبت می کنم.

مقدمه

خواص روغن زیتون

استفاده ار روغن زیتون بسیار سفارش شده و استفاده از آن به زمان های خیلی دور بر می گردد. حضرت محمد(ص) فرموده اند: " زیتون بخورید و روغن آن را به بدن بمالید که هفتاد مرض را شفا می دهد"

استفاده از این روغن شما را در برابر بیماری های قلبی و حمله های قلبی مصون نگه می دارد، و از ابتلا به این بیماری ها جلوگیری می کند.

برای زخم معده و التهاب معده مفید است، می توانید قبل از غذا یک قاشق غذاخوری بخورید و از گرفتن زخم معده جلوگیری کنید.

این روغن به دلیل اینکه اسیدهای چرب اشباع نشده دارد، کلسترول در خون را کاهش می دهد و از لخته شدن خون در رگ ها جلوگیری می کند و بسیار مفید است.

کسانی که دیابت دارند و قند خون شان بالاست، استفاده از این روغن میزان قند خون و انسولین را کنترل و متعادل می کند. اگر میخواهید ببینید علائم قند خون را دارید، می توانید مقاله مربوط‌ به قند خون را مطالعه کنید.

اگر یبوست دارید، استفاده از روغن زیتون به درمان یبوست و بهتر شدن یبوست تان کمک می کند.

استفاده از این روغن برای ذهن و حافظه بسیار مفید است و از آلزایمر جلوگیری می کند.

یکی از بهترین اثر هایی که دارد، برای درمان و بهتر شدن درد مفاصل است، با گذاشتن این روغن بر روی مفاصل و ماساژ دادن مفاصل تان باعث می شوید که درد تان کمتر شود؛ و همچنین پوست و استخوان شما نرم و انعطاف پذیر تر می شود.

یکی دیگر از تاثیرات این روغن، برای پوست است، این روغن تاثیر بسیاری بر زیبایی پوست می گذارد و پوست شما را صاف، نرم و درخشان می کند. اگر صورت تان خشکی زده می توانید برای بهبود خشکی صورت و برطرف شدن آن، از این روغن استفاده کنید.

همچنین برای تقویت مو، براق شدن و نرم شدن موها، بسیار مفید است و برای ریشه های موها بسیار خوب است.

البته توجه داشته باشید که، شاید بعضی از افراد به این روغن حساسیت و آلرژی داشته باشند و یا برای خانم های باردار، کودکان و یا کسانی که فشار خون بالا و یا قند خون بالا دارند، مناسب و خوب نباشد پس اگر اینطور هستید یا حساسیت دارید، با پزشک خود صحبت کنید و مشورت بگیرید.

شما هم اگر می خواهید که از این روغن استفاده کنید و خیلی دوست دارید، می توانید سری به سایت پزشکی ورزشی استان خراسان رضوی بزنید و از مشاوران تغذیه این سایت مشورت بگیرید؛ و شرایط تان را برای شان توضیح دهید.

روغن زیتون برای پخت و پز؟؟!

شاید شما هم از کسانی هستید که نوع استفاده از روغن برای تان به دلایلی مهم است، ولی با توجه به انواع مختلف روغن ها سردرگم می شوید و نمی دانید کدام یک برای تان مناسب و خوب است، روغن گیاهی، حیوانی و یا...

اکثر روغن ها هنگامی که در حرارت بالا قرار می گیرند، ممکن است که ترکیبات سمی خطرناکی را تولید کنند که این ترکیبات خوب نیست و خطرناک است. مثل پراکسیدهای لیپید و آلدهید. اما خوب است بدانید که روغن زیتون این طور نیست و نسبت به روغن های دیگر مثل، آفتابگردان، سویا و ذرت در برابر حرارت و گرما مقاوم تر است. البته تمام روغن ها وقتی که حرارت بالایی می بینند، طعم و مزه آن ها تغییر می کند اما همانطور که گفتم؛ روغن زیتون مقاومت بیشتری دارد.

در اولین مرحله برای استفاده، روغن زیتون مناسبی انتخاب کنید: چرا که روغن زیتون انواع مختلفی دارد، از نظر نقطه دود و مزه و طعم ؛ مثلا برای استفاده در سالاد ها،  برای پخت و پز و یا برای پخت و پز با حرارت بالا استفاده می شوند.

روغن ها باید دو ویژگی داشته باشند: یکی، نقطه دود مناسب و دیگری پایداری در برابر اکسید نشدن.

که روغن زیتون این دو ویژگی را با شرایط مناسبی در خود دارد.

همیشه حواس تان به نقطه دود روغن تان باشد، نقطه دود هم یعنی روغن بیش از حد حرارت می بیند و حالت تخریب به خود می گیرد، چرا که وقتی به این نقطه می رسند؛ طعم و مزه بدی به خود می گیرند. البته خیال تان درباره روغن زیتون جمع باشد چراکه نقطه دود مناسبی دارد و در برابر حرارت هم مقاومت دارد.

ما سه نوع اسیدهای چرب داریم: ۱.اشباع، ۲.تک غیر اشباع، چند غیر اشباع، روغن زیتون هم دارای اسیدهای تک غیر اشباع است و در برابر حرارت مقاوم است.

روغن زیتون از فشرده شدن زیتون به دست می آید و طی این فرآیند آنتی اکسیدان ها و ویتامین E  که درون زیتون ها هست، حفظ می شود و باقی می ماند. این ویژگی هم باعث شده که روغن زیتون به طور طبیعی از بدن در برابر اکسیداتیو محافظت و مراقبت می کند، اکسیداتیو هم یعنی: اینکه روغن با اکسیژن واکنش نشان می دهد و ترکیبات مضری را تولید می کند. اما روغن زیتون یکی از روغن هایی است که خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد و به دلیل اینکه چربی های چند غیر اشباع کم و محدودی دارد، در برابر گرما و حرارت مقاوم است و سریعا هم اکسید نمی شود و برای پخت و پز و سرخ کردن با درجه و دما مناسب، بسیار مفید است.

نتیجه گیری

همان طور که بیان شد، روغن زیتون بسیار مفید است و برای بدن و جلوگیری از مبتلا شدن به بعضی بیماری ها جلوگیری می کند و در بسیاری از موارد هم کاربرد دارد. . البته همان طور که در بالا گفته شد، برای مصرف و استفاده از این روغن اگر مشکلی دارید با پزشک خود حتما در میان بگذارید و مشورت کنید.

05 خرداد 1400