loading..
برای داشتن موهای سالم، براق و درخشان چه کار کنیم؟

برای داشتن موهای سالم، براق و درخشان چه کار کنیم؟

برای داشتن موهای سالم، براق و درخشان چه کار کنیم؟

چکیده

شاید شما هم از آن دسته از خانم هایی هستید، که روی موهای شان خیلی حساس هستند، البته اکثر خانم ها همینطورند، ناگفته نماند که آقایان هم روی این موضوع حساسند، اما حساسیت خانم روی این موضوع بیشتر است و بیشتر رسیدگی می کنند؛ و دوست دارند که همیشه موهایشان براق و درخشنده باشد. شاید شما برای اینکه موهای نرم و خوش حالتی داشته باشید، هزینه های زیادی کرده باشید، از شامپوهای گران قیمت گرفته تا ماسک های مناسب مو؛ ولی نتیجه ای نگرفته باشید. خب در این مورد مشخص است چرا که بیشتر تبلیغاتی که روی یک محصول می شود، بیشتر برای جذب مشتری و فروش محصول شان است و لزوما به معنی درست بودن و نتیجه گرفتن نیست، شما می توانید در منزل، با انجام چند روش و استفاده از مواد خانگی و بعضی روغن ها، به این خواسته خود، یعنی داشتن موهای سالم و براق برسید. اگر مشتاقید که بدانید، با من همراه باشید و این مطلب را از دست ندهید.


مقدمه

شما همانطور که از پوست تان مراقبت می کنید یا مراقب وزن تان هستید، باید مراقب موهای تان هم باشید و به آن ها رسیدگی کنید. چرا که داشتن موهای خوب و خوش حالت زیبایی بسیاری به چهره شما می بخشد.

در فصل تابستان و زمستان مراقب موهای تان باشید. در فصل تابستان به دلیل اینکه هوا گرم است و تعریق زیادی هم دارید، اگر بیرون می روید حتما از کلاه و روسری استفاده کنید، چرا که گرما باعث می شود که پوست سر شما خشک شود و این موضوع باعث می شود که موهای تان هم خشک و شکننده شوند. در فصل زمستان، هنگامی که موهای تان خیس است و می خواهید بیرون بروید، قبل از آن موهای تان را خشک کنید و بعد این کار را انجام دهید، چرا که این موضوع هم موجب می شود، موهای شما شکننده شود.

از شامپوهای مناسب موهای تان استفاده کنید. اگر موهای چرب دارید از شامپو مخصوص موهای چرب، اگر موهای خشک دارید از شامپو مخصوص موهای خشک و اگر موهای معمولی دارید از شامپو مخصوص موهای معمولی استفاده کنید.

با آب داغ موهای تان را شست و شو ندهید. وقتی موهای تان را می شویید سعی کنید آبی که استفاده می کنید زیاد داغ نباشد و آبی متعادل باشد، چرا که شست و شو با آب داغ موجب خشکی موها و پوست سر می شود. سعی کنید با آب ولرم یا کمی آب سرد بشویید.

از عسل استفاده کنید! اگر دوست دارید که موهای درخشانی داشته باشید، از عسل استفاده کنید، چرا که اثر موها را نرم و درخشان نی کند و بسیار برای ریشه مو مفید است، عسل را به مدت ۱۰ دقیقه روی موها و ریشه موها بمالید و بعد از آن آبکشی کنید.

با سرکه سیب بشویید. سرکه سیب هم باعث می شود موها خوش حالت  شوند و هم برای از بین بردن شوره سر مفید است. می توانید مقداری سرکه سیب را درون شامپوتان بریزید و استفاده کنید و یا با مقداری از آن سرتان را بشویید و بعد آب بکشید.

جوش شیرین بزنید. استفاده از جوش شیرین هم مفید و خوب است، اگر موهای تان شوره می زند، جوش شیرین هم  برای از بین بردن شوره ها کاربرد دارد و خوب است.

وقتی موهای تان خیس است، شانه نزنید. اگر می خواهید موهای تان را شانه کنید، این کار را قبل از شست و شو انجام دهید و هنگامی که موهایتان خیس است؛ این کار را انجام ندهید چرا که در این حالت موها بسیار شکننده اند.

به طور مداوم موهای تان را در معرض گرما قرار ندهید. برای خشک کردن موهای تان زیاد از سشوار استفاده نکنید، چرا که گرمای سشوار به ریشه موها آسیب می رساند و آن ها را ضعیف می کند و این ضعیف شدن باعث ریزش موی شما می شود. استفاده مکرر از اتوی مو یا فر مو که بسیار داغ هستند هم همین مشکل را ایجاد می کند، پس بیش از حد از این ابزار ها استفاده نکنید.

موهای تان را به دست مواد شیمیایی ندهید! برای حالت دادن موهای تان زیاد از ژل یا تافت و مواد این چنینی استفاده نکنید، چرا که باعث ریزش آن ها می شوند، همچنین رنگ کردن موها که دارای مواد شیمیایی هستند، چند بار در ماه یا هر ماه بسیار به ریشه مو هاآسیب می زند و آن ها را تضعیف می کند حواس تان به این موضوع باشد.

هنگام خواب... وقتی که می خواهید بخوابید موهای تان را باز نکنید و آن ها را شل ببندید، چرا که وقتی باز هستند، موجب می شود که موها چرب شوند و حالت بدی هم با خود بگیرند.

موهای تان را هر ماه کمی کوتاه کنید. موهای تان را هر ماه یا هر دو ماه، به اندازه ۵ سانت یا ۱۰ سانت کوتاه کنید، چرا که با این کار از شر موخوره های موهای تان خلاص می شوید و هم به براق شدن، نرم شدن و رشد سریع موهای تان کمک می کنید.

پوست سرتان را به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. این کار باعث رشد بهار و سریع موها می شود و همچنین جریان خون رسانی  در سر هم افزایش پیدا می کند و بهتر انجام می شود، و اگر سر درد داشته باشید بهتر می شوید.

می توانید به ... در آخرین مرحله اگر مشکل موهای تان حل نشد، می توانید به متخصص پوست و مو مراجعه کنید و کمک بخواهید.

روغن های مناسب برای موها

روغن زیتون: روغن زیتون یکی از بهترین روغن هایی است که بسیار به نرم شدن و درخشندگی موها کمک می کند، و اگر موهای تان کمی وز دارد، می توانید قبل از شست و شو موهای تان این روغن را به موهای تان بزنید و ماساژ دهید و بعد از یک ساعت آبکشی کنید، تا موهای نرم و براقی داشته باشید.

روغن نارگیل: این روغن برای کسانی که موهای چرب دارند، بسیار مفید است و موها را خوش حالت می کند.

روغن آرگان: این روغن هم بسیار برای مفید است، موها را مرطوب می کند و اگر موخوره دارید، موخوره را از بین می برد و موهایی صاف و نرم به شما تحویل می دهد.

و روغن کنجد: این روغن هم بسیار برای ریشه موها مفید است و موها را نرم و درخشان می کند، روغن هایی که نام بردم همه سرشار از ویتامین هستند بسیار برای ریشه موها مفید است.

مواد غذایی مفید برای موها

موادی که دارای ویتامین آ و دارای آهن هستند بسیار برای رشد موها و سالم ماندن آن ها بسیار مفید است و موجب می شود که موها شکننده نشوند، مانند اسفناج، سبزیجات تیره، عدس و غیره، موادی که دارای پروتئین هستند، مانند مرغ( به ضخیم شدن موها کمک می کند) گوشت، گوشت بوقلمون، تخم مرغ( باعث می شود، ریزش موها، کمتر شود) و ماهی، ماهی سالمون که سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ است، بسیار برای رشد و قوی بودن ریشه موها مفید و موثر است.

یکی از دلایل اصلی ریزش موی سر رژیم های غذایی نادرست است که مواد غذایی که در بالا به آن اشاره شد را مصرف نمی کنید و دچار ریزش مو می شوید.

پس توصیه ی ما به شما این است که با رژیم اصولی و درست لاغر شوید و اگر می خواهید با هزینه ی معقول رژیم غذایی خود را زیر نظر بهترین دکترهای تغذیه شروع کنید کافی است به قسمت دریافت رژیم سایت مراجعه کنید و رژیم خود را به صورت آنلاین دریافت نمایید.

نتیجه گیری

با رعایت نکات بالا و داشتن تغذیه مناسب و خوب می توانید، همیشه موهای سالم، براق و درخشان داشته باشید و از داشتن همچنین موهایی خرسند و خشنود باشید.

05 خرداد 1400