loading..
مناسبت ترین ورزش برای لاغری

مناسبت ترین ورزش برای لاغری

بهترین و مناسبت ترین ورزش، برای لاغری کدام است؟

چکیده

 همان طور که می دانید، با افزایش و تغییر در سبک زندگی، سبک زندگی ناسالم در جامعه بیشتر شده و افراد را درگیر خود کرده است. چاقی معضلی است که اکثر افراد از آن رنج می برند و دوست دارند که به وزن ایده آل خود برسند و در دسته افراد چاق نباشند. این افراد می توانند با تغذیه مناسب و انجام دادن ورزش درست، لاغر شوند و وزن خود را کنترل کنند. شما هم اگر دوست دارید که، لاغر شوید و به دنبال ورزشی خوب و یا ورزش های خوب برای این کار، می گردید مطالب زیر را از دست ندهید و با من همراه شوید.

مقدمه

در ادامه ورزش هایی را که می توانید، برای لاغر شدن و کم کردن وزن خود انجام دهید؛ برای تان بیان می کنم.

 • طناب زدن

طناب زدن، یکی از ورزش هایی است که چربی سوزی بسیاری در آن اتفاق می افتد، فرد به دلیل بالا پریدن و جنب و جوشی که دارد، کالری زیادی می سوزاند و در کم شدن وزن وی، بسیار تاثیر گذار است. همچنین به دلیل این که دو پای فرد همزمان بالا می رود، خطر آسیب رسیدن به زانو ها بسیار کم تر می شود. طناب زدن بسیار برای لاغری و کم شدن وزن موثر است و بهترین انتخاب است. این ورزش هوازی، سرعت کالری را تا ۱۳۰۰ کالری در هر ساعت بالا می برد و زیاد می کند. مثلا ده دقیقه طناب زدن، تقریبا معادل ۱۶۱۰ متر دویدن در حدود ۸ دقیقه است. شما می توانید هر روز به مدت نیم ساعت طناب بزنید و وزن خود را ایده آل کنید. البته شما باید طناب خوبی را هم برای طناب زدن انتخاب کنید، طنابی که کیفیت، مارک و قیمت مناسبی داشته باشد، شما می توانید به سایت هیات پزشکی ورزشی استان خراسان رضوی سری بزنید، و طناب بسیار خوب و زیبایی را با قیمت های مناسب خریداری کنید و لذت ببرید.

 • دراز و نشست

انجام حرکت دراز و نشست، هم بسیار خوب است و برای تقویت کمر و کم شدن درد در این ناحیه موثر و مفید است. در حین انجام این ورزش به دلیل این که ناحیه کمر و اطراف کمر درگیر می شود، عضله های کمر تحریک شده و به کم شدن و کاهش چربی های این ناحیه کمک می کند.

 • تکواندو

ورزش تکواندو، یک ورزش رزمی کره ای است، که در کره انجام می شود و ورزش ملی آن جا محسوب می شود. این ورزش به دلیل حرکاتی که دارد و فرد انجام می دهد، بدن ورزشکار را انعطاف پذیر می کند و استقامت فرد را افزایش می دهد. با انجام این ورزش شما قدرت بدنی و استقامت بدنی خود را بالا می برید، و قدرت خوبی را در بالا تنه و پایین تنه برای خود به ارمغان می آورید و از اندام مناسبی بهره مند می شوید.

 

 • بالارفتن و پایین آمدن از پله ها

بله این کار هم به کم شدن وزن شما کمک می کند و کالری می سوزاند. اگر خانه تان پله دارد می توانید در روز یک بار بالا پایین بروید و کالری بسوزانید.

 • شنا

اگر دوست دارید که ورزشی بدون حرکت انجام دهید، اما کالری بسوزانید، شنا کردن را انتخاب کنید. شما می توانید با انجام حرکاتی که دارد بدن خود را درگیر کنید و به چالش بیاندازید. شما در روز با چند بار شنا کردن در استخر می توانید اندام متناسبی برای خود به ارمغان بیاورید.

 • بسکتبال

اگر مسابقات و ورزشکاران این ورزش را دیده باشید، می بینید که همه ی آن ها لاغر، قد بلند و اندام متناسبی دارند. این ورزش به دلیل حرکاتی که دارد و فرد تحرک زیادی انجام می دهد، بسیار برای فردی که چاق است و می خواهد لاغر شود متناسب است و برای قدرت بدنی شما و استقامت استخوان بندی شما، بسیار موثر است. شما می توانید این ورزش را برای خود انتخاب کنید و می بینید که بعد از چند مدت، وزن شما پایین می آید و کم می شود.

 • دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی از ورزش هایی است که اکثر مردم آن را دوست دارند و از آن استقبال می کنند. در این ورزش به دلیل اینکه فرد رکاب می زند و پایین تنه و کمر او هم درگیر می شود، به کم شدن وزن کمک می کند. شما با نیم ساعت رکاب زدن در روز و با توجه به تعریق و کالری که می سوزانید، وزن خود را کم می کنید.

 • پیاده روی کردن و دویدن

ساده ترین ورزش که برای هر چیز مفید است و در همه جا و هر مکان می توان انجام داد، همین پیاده روی کردن است. پیاده روی کردن و دویدن روزی نیم ساعت یا ۱ ساعت بسیار مفید و موثر است و برای تنظیم کردن وزن و کاهش وزن شما کمک می کند، به شرط اینکه روزانه این کار را، انجام دهید و غافل نشوید. دویدن هم به دلیل تعریقی که می کنید و کالری که می سوزانید بسیار موثر است.

 • دویدن روی تردمیل

اگر در خانه تردمیل دارید، می توانید دویدن خود و پیاده روی خود را، روی آن انجام دهید. این کار هم همان پیاده روی است اما شما می توانید با تنظیم و درجه بندی شدتی که می خواهید، شدت دویدن خود را تنظیم کنید.

 • بدنسازی

شما می توانید با انجام حرکات قدرتی و حرکات مربوط به وزنه، عضلات خود را قوی کنید و قدرت پایین تنه و بالا تنه خود را بالا ببرید، هم چنین وزن خود را کنترل و تنظیم کنید. انجام حرکاتی که در این ورزش هست بسیار به انعطاف پذیری شما کمک می کند و استقامت و قدرت شما را افزایش می دهد. هم چنین در این ورزش با تغذیه مناسبی که دارید و از خوردن هر چیزی ممانعت می کنید، رسیدن به وزن ایده آل تان بسیار راحت تر می شود. در این ورزش شما حدود ۴۵۵ کالری می سوزانید.

 • برقصید.

اگر نمی توانید به باشگاه بروید و یا نمی توانید ورزش دیگری انجام دهید، برقصید. رقصیدن روزی ۱ ساعت بسیار به متناسب شدن وزن تان کمک می کند. رقص هم مانند ورزش های دیگر تحرک و جرکت دارد و باعث می شود با انجام دادن حرکاتی که دارد، حدود ۳۷۰ کالری می سوزانید، هم چنین به دلیل حرکات متنوعی که دارد، بیشتر اندام بدن شما را درگیر می کند و هم ورزشی مفرح و مناسب است.

نتیجه گیری

 در این مطلب، چند ورزش که برای لاغری مناسب است را، برای تان بیان کردم، شما می توانید هر کدام را که دوست دارید و به آن تمایل دارید را انتخاب کنید. البته یادتان باشید که هر کدام از ورزش ها را حداقل نیم ساعت و روزانه انجام دهید، به تغذیه خود برسید و از غذاهای مقوی، سبزیجات، میوه جات استفاده کنید و به غذاهای فست فودی نه بگویید، مایعات و آب کافی هم بنوشید. این را هم توجه داشته بتشبد اگر بیماری خاص دیگری هم دارید، برای انجام هر ورزشی با پزشک خود، درباره انجام آن مشورت کنید.

05 خرداد 1400