loading..
تقویت بدن با ماساژ

تقویت بدن با ماساژ

موضوع: برای تقویت بدن با ماساژ از چه وسایلی استفاده کنیم؟

چکیده

هنگام فعالیت در رشته های مختلف ورزشی مثل والیبال، بدنسازی که عضلات دست درگیر هستند، مچ دست، کمر، دست ها درد می گیرند و نیاز به ماساژ و تقویت شدن دارند. شما می توانید برای این کار از وسایل ماساژ و تقویت مچ استفاده کنید و مچ های خود را تقویت کنید. اگر می خواهید که مچ دست و ساعد خود را تقویت کنید و با وسایل آن آشنا شوید خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مقدمه

ابزاری که برای بهبودی عضوی از بدن مثل دست، پا، شانه، کمر استفاده می شوند از وسایل تقویت عضلات محسوب می شوند.

تقویت شدن مچ دست و ساعد دست برای بسیاری از ورزشکاران حیاتی و مهم است به خصوص بدن سازان چرا که بیشترین عضوی که درگیر است مچ دست آن هاست. اگر مچ دست خوبی نداشته باشند نمی توانند حرکات مربوط به دست و بازو را به راحتی انجام دهند. بعضی افراد با انجام تمریناتی ساعد و مچ دست شان تقویت می شود، اما در بعضی افراد این اتفاق نمی افتد، نیازی به نگرانی نیست، چرا که آن ها هم می توانند با وسایل تقویت مچ و وسایل ماساژ بدن خود را از خستگی رهایی دهند و تقویت کنند. در ادامه با من همراه باشید تا با این وسایل آشنا شوید.

وسایل تقویت مچ و انواع ماساژور*

 

حلقه تقویت مچ

دست ها، یکی از اعضای مهم بدن ما هستند که در طول روز از آن ها زیاد استفاده می کنیم و با آن ها فعالیت داریم پس باید به فکر تقویت آن ها باشیم. حلقه تقویت دست یکی از وسایلی است که برای تقویت این عضو استفاده می شود.

حلقه تقویت مچ از لاستیک نرمی ساخته شده اند و با استفاده از آن علاوه بر ساختار نرمی که دارد و انعطاف پذیر است شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. بعضی از این حلقه ها دو حلقه کوچک دارند که شما حس بهتری هنگام گرفتن آن می کنید.

همان طور که در بالا گفتم مچ و ساعد در بسیاری از ورزش ها درگیر می شوند مثل: کشتی، صخره نوردی، والیبال، بدن سازی و دیگر رشته ها که مچ آن ها درگیر می شود، خوب است که از این حلقه استفاده کنند تا در حین تمرینات هم مچ آن ها تقویت شود و بتوانند به خوبی فعالیت کنند.

شما می توانید انواع حلقه تقویت مچ رجال را از فروشگاه ورزشیار با کیفیتی عالی تهیه و خریداری کنید.

توپ تقویت مچ ژله ای

این وسیله تقویت مچ هم برای کسانی  که مفصل های دست شان ضعیف است و یا مبتلا به استرس و اضطراب هستند استفاده از توپ ژله ای بسیار به آن ها کمک می کند. این توپ با ساختار نرمی که دارد حالت خوبی به شما می دهد. این توپ ها به صورت گرد و یا تخم مرغ شکل هستند. این توپ ها در رنگ های متنوعی وجود دارند و از پلاستیک نرم و یا سیلیکونی هستند. وزن آن ها بین ۵۰ تا ۲۵۰ گرم تولید می شوند و دوام و کیفیت خوبی دارند.

کسانی که با انگشتان خود زیاد کار می کنند و یا لرزش دست دارند و یا استرس دارند می توانند با فشردن این توپ دست خود را تقویت و قوی کنند.

ماساژور ستاره ای

این ماساژور به شکل ستاره می باشد و ۴ پایه در چهار محور مختلف دارد. این ماساژو برای بخش های مختلف بدن بسیار خوب است می توانید برای ماساژ پشت، شانه، بازو، گردن کمر، پاها و هر جای بدن خود استفاده کنید. با ماساژور ستاره ای می توانید بدن تان را با یک پایه دو و یا سه پایه ماساژ دهید و درد های خود را کاهش دهید و هم چنین گردش خون خود را افزایش دهید.

میل ماساژور چرخ دنده ای

میل ماساژور چرخ دنده ای به شکل وردنه ای است و از تعدادی چرخ دنده ی پلاستیکی چرخان استفاده شده است.  این میل ماساژور برای ماساژ بخش های عضلانی بدن، مثل شانه ها، کمر فوق العاده است. می توانید آن را در دست گرفته و به راحتی بدن خود را ماساژ دهید.

ماساژور ۸ پا

اگر از یک فعالیت ورزشی برگشته اید و یا در طول روز کار زیادی کرده اید و خسته اید می توانید با استفاده از ماساژور ۸ پا خستگی خود را در کنید. این ماساژور از جنس و موادی شفاف و بادوام و در رنگ های مختلفی وجود دارد.

 با این ماساژور می توانید بخش های مختلف بدن مثل بازو، گردن، پشت، کتف، پاهای خود را ماساژ دهید و لذت ببرید.

برای ماساژ دادن قسمت برجسته ی وسط این ماساژور را در دست بگیرید و به آسانی آن را روی بدن خود حرکت دهید.

ماساژور کف دست

در طول روز و هنگام ورزش شما به ماساژ نیاز دارید حتی در محل کارتان هم شما نیاز به ماساژ دارید تا خستگی شما در برود، به همین دلیل این ماساژور قابل حمل و کاربردی است و می توانید در هر جایی از آن استفاده کنید. بعد از کف پا که قلب دوم ما به حساب  می آید، دست هم یکی از اعضای مهم بدن است که ارتباط خاصی با نقاط بدن دارد.

ماساژور کف دست به شکل خمره ای بوده و دارای برجستگی هایی است و حالتی ارتجاعی دارد. این ماساژور را در دست بگیرید و فشار دهید رها کنید. شما می توانید هنگام کار، یا هنگامی که صحبت می کنید این ماساژور را در دست خود بغلتانید و کف دست خود را ماساژ دهید.

ماساژور غلتکی

ماساژور غلتکی شبیه به یک میله است که در وسط آن سه غلتک خار دار و از جنس ژله ای قرار دارد تا پوست اذیت نشود. در دو طرف این میله هم دسته های اسفنجی وجود دارد تا شما به راحتی آن را در دست بگیرید و کنترل کنید. با حرکت غلتک ها روی پوست شما احساس خوبی به شما دست می دهد و گردش خون شما افزایش می یابد. از این ماساژور برای قسمت های مختلف بون مثل کمر و شانه ها استفاده می شود تا گرفتگی های عضلانی شما بهبود یابد.

توپ ماساژ خاردار

این توپ ماساژ برای گردن، کتف، کف پا، دست، بازو و قسمت های مختلف بدن استفاده می شود. این توپ کیفیت خوب و بالایی دارد و از دوام زیادی برخوردار است. این توپ ماساژ هنگامی که خسته هستید و نیاز به ماساژ دارید بسیار به شما کمک می کند، گردش خون شما را افزایش می دهد و شما را از استرس های روز مره دور می کنند.

فواید ماساژ*

بهبود عضلات گرفته

رسیدن به حس آرامش و راحتی

افزایش گردش خون

رهایی از افسردگی و استرس

تقویت سیستم ایمنی بدن

افزایش تمرکز و دقت

از بین رفتن سم های اضافی در بدن

آرامش ذهنی

همان طور که خواندید ماساژ فواید زیادی دارد و باعث بهتر شدن حال شما می شود، هم چنین اگر ورزشکار هستید و بدن سازی کار می کنید مطمئنا باید مچ دست قوی داشته باشید، به همین دلیل می توانید از وسایل تقویت مچ و ماساژور ها استفاده کنید، شما می توانید برای تهیه این لوازم و ابزارهایی که در بالا گفته شد و مناسب تقویت مچ و ماساژ هستند را با برند معروف و خوب تن زیب از فروشگاه ورزشیار با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب سفارش و خریداری کنید و همچنین از فروش ویژه پاییزه لوازمی که جزء این  فروش ویژه هستند بهره مند شوید.

نتیجه گیری

همان طور که خواندید اگر ورزش و فعالیتی انجام می دهید و یا حتی کار سختی دارید و دست ها و ماهیچه های شما فعالیت زیادی انجام می دهند، حتما از وسایل تقویت عضلات و ماساژ استفاده کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

20 آذر 1400